
Semi-automatic Liquid Filling Machine - Application: Medical
Price: 16520.00 INR / Unit
(14000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
16520.00 INR / Unit
Weight :
4.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Liquid Filling Machine |
| Material | Metal |
| Application | Chemical, Medical, Beverage |
| Packaging Material | Plastic, Wood |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | AC 220 / 110 Volt (v) |
| Weight (kg) | 5 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 350 x 250 x 140 Millimeter (mm) |
| Capacity | 2 1000 ml Milliliter (ML) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Wooden Box |
| Main Export Market(s) | Asia, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | South India |
| Certifications | An ISO 9001-2015 Certified Company |
| Moq | 15 |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 200 |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| Price | 14000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Weight | 4.00 Kilogram |
| Color | Silver |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | SAMPACK |
| MRP | 16520.00 INR |
| Product Unit | 15 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 15 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAMPACK INDIA CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Liquid Filling Machines in bulk from SAMPACK INDIA CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
85
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AOOPM1228C1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Certification
An ISO-9001:2015 Certified Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AOOPM1228C1ZB
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Muthuadaikkalavan
Members since
5 Years
Address
Door No: 312/3c, SF.NO 13/2, Kannusamy Gounder Street, Sanganoor, Coimbatore, Tamil Nadu, 641027, India
semi automatic filling machine in Coimbatore
Report incorrect details




































