




Semi Automatic L Sealer - Accuracy: 100 %
Price: 82010.00 INR / Unit
(69500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
82010.00 INR / Unit
Weight :
90.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Application | Industrial |
| Accuracy | 100 % |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 220/240 Volt (v) |
| Type | Semi-automatic |
| Weight | 110 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 1600x800x1230 Millimeter (mm) |
| Power | 1.5 kilo Watt (w) |
| Condition | New |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 24 Hours |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Price | 69500.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | CREATEC |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Color | Blue |
| Currency | INR |
| MRP | 82010.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | actual |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Weight | 90.00 Kilogram |
| Pkg Box Height | 75.00 cm |
| Pkg Box Length | 85.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CREATEC PACKING SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Sealing Machine from CREATEC PACKING SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
22
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAMFC2987N1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAMFC2987N1ZU
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Karuppuswami V
Members since
1 Years
Address
1/26, D2, Gandhi Street, Vilankuruchi, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
automatic l sealer in Coimbatore
Report incorrect details



























