




Automatic L Sealer - Accuracy: 100 %
Price: 352230.00 INR / Unit
(298500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
352230.00 INR / Unit
Weight :
200.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Dimension (L*W*H) | 1700*880*1470 Millimeter (mm) |
| Accuracy | 100 % |
| Power | 1600 Watt (w) |
| Weight | 291 Kilograms (kg) |
| Condition | New |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 24 Hours |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 90.00 cm |
| Pkg Box Length | 160.00 cm |
| Returnable | No |
| Color | Silver |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Price | 298500.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 5 |
| Shipping Type | actual |
| Moq | 1 |
| Weight | 200.00 Kilogram |
| MRP | 352230.00 INR |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 130.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CREATEC PACKING SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Sealing Machine from CREATEC PACKING SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
22
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAMFC2987N1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAMFC2987N1ZU
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Partner
Mr Karuppuswami V
Members since
1 Years
Address
1/26, D2, Gandhi Street, Vilankuruchi, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
automatic l sealer in Coimbatore
Report incorrect details



























