
Semi Automatic Incense Stick Making Machine
Price: 45000.00 INR
(45000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
45000.00 INR / Piece
Weight :
45.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 1000x500x800 mm |
| Weight | 150 kg |
| Material | Mild steel |
| Power | 220V, 50Hz |
| Capacity | 50 sticks/min |
| Usage | Making incense sticks semi-automatically |
| Warranty | 1 year |
| Features | Automatic operation, Incense production, Efficient process, Cost effective, Easy operation |
| MRP | 45000.00 INR |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 45000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 45.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 40.00 cm |
| Shipping Rate | 1000.00 |
| Weight | 45.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | flat_rate |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 50.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Brand Name | HARIKRISHNA ENGINEERING |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2010
Working Days
Wednesday To Monday
GST NO
24AAJFH3853M1Z2
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAJFH3853M1Z2
Ahmedabad, Gujarat
Partner
Mr. Hitesh Desai
Address
Plot No.- 5, Krishna Estate, Nare By, Gokul Estate, Singrava Kathwada Road Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
incense stick making machine in Ahmedabad
Report incorrect details


































