
Green Semi Automatic Grade Concrete Block Making Machine
Price: 18290.00 INR
(15500.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
140000.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Green |
| Control System | Manual |
| Feature | User Friendly |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | Green |
| Shipping Type | free |
| Currency | INR |
| Brand Name | hollow block machine |
| Stock Quantity | 20 |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 6.00 in |
| Pkg Box Length | 5.00 in |
| Pkg Box Height | 1.00 in |
| Price | 15500.00 INR (Approx.) |
| MRP | 140000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Returnable | No |
| Product Unit | 3 Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
- Heavy Duty Concrete Block Making Machine,
- Egg Laying Concrete Block Making Machine,
- Stationary Automatic Concrete Block Making Machine as per client requirements.
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BCUPP8723J1ZX
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BCUPP8723J1ZX
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Parameswaran
Members since
9 Years
Address
9-B, Janatha Nagar West, Sivanathapuram, Saravanamaptty, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
concrete block machine in Coimbatore
Report incorrect details









































