
Semi Automatic Filling Machine 13 - Stainless Steel, 600x500x800mm, Silver | Semi-automatic, Liquid Filling, Easy Operation, Efficient Process
Price: 55000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Filling Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Filling Capacity | 10-50ml |
| Power Source | 220V |
| Dimensions | 600x500x800mm |
| Weight | 50kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Filling liquids into bottles or containers |
| Compliance | CE |
| Features | Semi-automatic, Liquid filling, Easy operation, Efficient process, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BAHUCHAR ENGINEERING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Liquid Filling Machines in bulk from BAHUCHAR ENGINEERING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Retailer
Employee Count
5
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AYHPB9545Q1ZV
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AYHPB9545Q1ZV
Ahmedabad, Gujarat
Managing Director
Mr Ajay Harshad Bhai Bhavsar
Address
Bno. 149, Adarsh Gold Industrial Estate, Near Abhisri Estate, B/h Gvmm, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
Report incorrect details


































