
Semi Automatic Chikki Packing Machine
Price: 300000.00 INR / Piece
(300000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Power | 1.5 HP |
| Voltage | 220 V |
| Dimensions | 1200 x 700 x 1000 mm |
| Weight | 150 kg |
| Capacity | 20-30 packs/min |
| Warranty | 1 year |
| Features | Easy operation, High speed, Durable, Low maintenance, Cost effective |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | , Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Brand Name | Ashirwad Technology |
| Currency | INR |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 , , Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Features :
Excellent Performance
Rigid construction
Longer service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ashirwad Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Ashirwad Technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sunil Mehta
Address
Plot No. B-78, Gali No. 23, Mahavir Enclave 2, Near Bus Stand. New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details








































