






Semi Automatic Can Seaming Machine - Capacity: 25 Pcs/min
Price: 72000.00 INR / Unit
(72000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
70000.00 INR / Unit
Weight :
65.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Yellow |
| Drive Type | Single Phase AC 230 V |
| Features | Heavy Duty |
| Motor Power | 1 Horsepower (HP) |
| Size | Standard |
| Noise Level | low db |
| Usage & Applications | Industrial |
| Diameter | 39- 110MMM Millimeter (mm) |
| Capacity | 25 Pcs/min |
| Product Type | Other |
| Material | Mild Steel |
| Technology | Other |
| Power Source | Electricity |
| Power | 370 Watt (w) |
| Surface Treatment | Painted |
| Dimension (L*W*H) | 60X30X83 Centimeter (cm) |
| Weight | 53 Kilograms (kg) |
| Warranty | NO |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER COUSTOMER REQUIREMENTS |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, South America, Eastern Europe |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ZED SSILVER, MSME |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 35.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Brand Name | GEW |
| Returnable | No |
| Color | Yellow |
| Price | 72000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 70000.00 INR |
| Pkg Box Length | 80.00 cm |
| Pkg Box Height | 94.00 cm |
| Weight | 65.00 Kilogram |
| Shipping Type | actual |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BIDPP1518G1ZK
Certification
ZED
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BIDPP1518G1ZK
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Mahesh Panchal
Members since
3 Years
Address
88, Gangotri estate vatva phase-4 Ahmedabad Gujarat Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
can seaming machine in Ahmedabad
Report incorrect details



























