


Automatic Pad Printing Machine - Capacity: 4000-4800 Per Hour Pcs/hr
Price: 115640.00 INR / Number
(98000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
115640.00 INR / Number
Weight :
75.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Heavy Duty |
| Size | Standard |
| Capacity | 4000-4800 per hour Pcs/hr |
| Usage & Applications | Pad Printing Machine |
| Product Type | Other, Industrial Machine |
| Material | Mild Steel |
| Technology | Magnetism |
| Power Source | Electricity |
| Surface Treatment | Painted |
| FOB Port | Mudra |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | as per requirement |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Height | 70.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 45.00 cm |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price | 98000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Gurukrupa Engineering Works |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| MRP | 115640.00 INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Pkg Box Length | 80.00 cm |
| Unit Type | Number |
| Shipping Type | free |
| Weight | 75.00 Tonne |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Pad Printing on MCB,Isolator,ELCB,Surge Protector
Brand
GuruKrupa
Model Name/Number
MAX 90 2CPS
Capacity
4000-4800 per hour
Voltage
24 V DC
Dimensions
Within 80 mm dia
Automation Grade
Automatic
Minimum Order Quantity
1 onwards
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BIDPP1518G1ZK
Certification
ZED
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BIDPP1518G1ZK
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Mahesh Panchal
Members since
3 Years
Address
88, Gangotri estate vatva phase-4 Ahmedabad Gujarat Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
automatic pad printing machine in Ahmedabad
Report incorrect details


























