
Semi-automatic Semi Automatic Battery Shrink Wrapping Machine
Price: 424800.00 INR / Unit
(360000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
490000.00 INR / Unit
Weight :
550.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Shrink Wrapping Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 6 Pcs/min |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 380 - 440 Volt (v) |
| Dimension (L*W*H) | 84" X 38" X 60" Inch (in) |
| Weight | 450 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Weight | 550.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 360000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Height | 84.00 in |
| Moq | 1 |
| MRP | 490000.00 INR |
| Pkg Box Length | 16.00 in |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Brand Name | MAA BALVI PACKAGING |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Type | free |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BUBPK4152K1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BUBPK4152K1ZQ
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr Mahendra Kakaiya
Members since
7 Years
Address
Umakant Pandit, Udhyog Nagar, Survey No. 402, Gulabwadi, 0918, Rajkot, Gujarat, 360003, India
automatic shrink wrapping machines in Rajkot
Report incorrect details
































