
Roots Shampoo - Plastic Tube 15x5x5cm, 100ml | Cleanses Hair, Glossy Smooth Finish, Maintains Ph Balance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Hair Shampoo |
| Packaging | Tube |
| Material | Plastic |
| Volume | 100ml |
| Weight | 120g |
| Dimensions | 15x5x5cm |
| Scent | Herbal |
| Features | Cleanses hair, Glossy hair, Smooth hair, pH balance, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Herbal Glow Dermotech Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hair Care Products in bulk from Herbal Glow Dermotech Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
40
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
05AACCH2206C1ZF
Certification
G.M.P.
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 05AACCH2206C1ZF
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Vineet Goel
Address
Office No- E-205, Lajpat Nagar-I, Near Ram Pool, New Delhi, Delhi, 110024, India
Report incorrect details










































