
Room Heater - Quality Tested Raw Material | Customizable Dimensions, Various Models
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Fan Heater |
| Color | White |
| Power | 1500W |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 25x20x15 cm |
| Material | Plastic |
| Safety Features | Overheat protection |
| Usage | Room heating; Offices, homes, small spaces |
| Features | Fast heating, Easy use, Compact design, Safe operation, Quiet operation, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shoppers Zilla E Retail has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from Shoppers Zilla E Retail at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rahul Ranjan
Address
WE-39, Mohan Garden, Level 1, Uttam Nagar, New Delhi, Delhi, 110059, India
room heaters in New Delhi
Report incorrect details

































