
Room Blower
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room Heater |
| Dominant Color | Red |
| Power | 1500W |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Weight | 2kg |
| Material | Metal, Plastic |
| Usage | Heats small to medium sized rooms efficiently for enhanced comfort. |
| Safety Features | Thermal Cut-off |
| Features | Room heating, Portable design, Easy operation, Fast heating, Compact size |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, STARLIFE ENTERPRISES INDIA PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Blowers from STARLIFE ENTERPRISES INDIA PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
14
Establishment
2015
GST NO
03AAWCS1532Q1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAWCS1532Q1ZS
Chandigarh, Chandigarh
MD
Mr. Jatinder Kumar
Address
Plot No. 906/A, Industrial Area Phase 2, Chandigarh, Chandigarh, 160002, India
blower in Chandigarh
Report incorrect details































