
Rooftop Solar Panels - High-efficiency Silicon | Sustainable Energy Solution For Power Generation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1.65m x 1m |
| Cell Efficiency | 18-20% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Rooftop electricity generation |
| Features | Clean energy, Cost savings, Eco-friendly, Renewable, Reliable power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ECO Dreams has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from ECO Dreams at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Name
Mr. Ambrish Gupta
Address
shop no. 65, SRM, plot no.- 106, I.P. extension, patparganj, Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details





































