
Printed Plastic Sipper Bottle - Plastic Material, Round Shape, Transparent Color | Suitable For Beverages, Screw Cap Design, Hand Wash Care
Price: 77.88 INR / Piece
(66.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
89.10 INR / Piece
Weight :
200.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
300
In Stock
Product Specifications
| Color | Transparent |
| Product Type | Plastic Bottle |
| Material | Plastic |
| Sealing Type | Screw Cap |
| Industrial Use | Beverage |
| Shape | Round |
| Lid Style | Other |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 500 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | Carton Box |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 66.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Max Quantity | 30000 |
| Packsize | 1 |
| Weight | 200.00 Gram |
| Min Quantity | 300 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 300 Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Color | Transparent |
| Stock Quantity | 30000 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | HUMG ENTERPRISES |
| Pkg Box Breadth | 14.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Height | 22.00 cm |
| MRP | 89.10 INR |
| Pkg Box Length | 14.00 cm |
| Currency | INR |
| Mop | 300 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 300 |
| Minimum Ordered Packs | 300 |
| Minimum Order Quantity | 300 |
Product Overview
Key Features
Making Technic : Moulding
Style : Modern
Theme : Baby
Age Group : 3-12 Months
Included Components : Straw
Care Instructions : Normal Hand Wash
Country of Origin : Made in India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HUMG ENTERPRISES PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from HUMG ENTERPRISES PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAECH5282L1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAECH5282L1Z8
Delhi, Delhi
Managing Director
Mrs. Upshi Grover
Address
C-57, Sector 5, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110039, India
printed plastic bottle in Delhi
Report incorrect details

































