
Printed Plastic Bottles - High Quality Raw Material , Defect-free Assortment Designed With Advanced Techniques
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Capacity | 500ml |
| Height | 20cm |
| Diameter | 7cm |
| Weight | 100g |
| Print type | Digital |
| Lid type | Screw cap |
| Features | Attractive prints, Durable material, Leakproof design, Reusable bottles, Lightweight design, Easy to clean, Various sizes |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Keshri Star Light has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Keshri Star Light at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ASEPK1545J1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ASEPK1545J1ZP
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Anil Keshri
Address
Plot No. 134/139, Gorai 1, RDC 1, Kandivali West, Near Mangal Murti Hospital, Mumbai, Maharashtra, 400091, India
printed plastic bottle in Mumbai
Report incorrect details























