
Pours
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Glass |
| Color | Dark Red |
| Height | 70-80 mm |
| Diameter | 20-25 mm |
| Weight | 10-15 g |
| Usage | For controlled dispensing of liquids from bottles, such as wine, oil, or spirits. |
| Compliance | FDA compliant |
| Features | Controlled pouring, Elegant design, Easy to use, Durable material, Prevents spills |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Garg Crockery Stores has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Products in bulk from Garg Crockery Stores at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1969
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chandigarh, Chandigarh
Proprietor
Mr. Rakesh Garg
Address
plot No. 333, Industrial Area, Phase-2, Chandigarh, Chandigarh, 160002, India
plastic spouts in Chandigarh
Report incorrect details






































