
Pouch Packing Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packing Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 220V |
| Weight | 500kg |
| Dimensions | 1500x1000x2000mm |
| Material | Stainless Steel |
| Production Rate | 10-20/min |
| Usage | Sealing pouches efficiently in various industries like food, pharmaceuticals and cosmetics. |
| Features | Efficient sealing, Easy operation, Low maintenance, Quiet operation |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2011
GST NO
24AKRPB1442L1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AKRPB1442L1Z7
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Karan S Bhanushali
Address
Plot no. 23, Hanspura Complex, Dehgam Road, GIDC Naroda, Hanspura, Ahmedabad, Gujarat, 382330, India
pouch packing machine in Ahmedabad
Report incorrect details

































