
Pouch Packing Machine 30, Capacity: 2000-3000 Pouch Per Hour
Price: 350000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Packaging Machine |
| Dominant Color | Silver |
| Power | 220V |
| Capacity | 30 pouches/min |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Weight | 200 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Usage | Packing pouches of liquids and semi-liquids like milk, juice, and sauces. |
| Features | Automatic Sealing, High Speed, Easy Operation, Durable Design, Efficient Packaging |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHREE JAGANNATH UDYOG PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from SHREE JAGANNATH UDYOG PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
21ABFCS1636M1ZC
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 21ABFCS1636M1ZC
Malkangiri, Odisha
Director
Mr. Muna Madhi
Address
No 948, Naharakanta, Balianta, Malkangiri, Odisha, 752101, India
Report incorrect details





























