
Pouch Packing Machine - High-quality Components, Adjustable Volumetric Syringe System | Ideal For Liquid Packaging Of Ketchup, Oils, And Syrups
Price: 155000.00 INR / Billions Of Unit
(155000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1200x800x1500mm |
| Power | 220V, 50Hz |
| Weight | 300kg |
| Capacity | 100 pouches/min |
| Filling range | 50-500ml |
| Warranty | 1 year |
| Features | Accurate filling, Easy operation, Durable design, High speed, Versatile use, Efficient packing, Compact size, Cost effective |
| Brand Name | SHAKTI ION EXCHANGE |
| Product Unit | 1 Billions Of Unit |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Price | 155000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Billions Of Unit |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
8
Establishment
1987
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ASHPP5423B1Z3
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ASHPP5423B1Z3
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Nilesh Panchal
Address
50/4 Anand Estate C/o Laxman Estate Nr Revabhai Estate C.T.M, Ahmedabad, Gujarat, 380026, India
automatic pouch packing machines in Ahmedabad
Report incorrect details







































