
Pouch Packing Machine - High Durability Raw Material, Various Sizes & Designs Available
Price: 100000.00 INR / Piece
(100000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V |
| Dimensions | 120x80x180cm |
| Weight | 150kg |
| Capacity | 50 bags/min |
| Sealing Type | Heat Sealing |
| Bag Size | Customizable |
| Features | High Speed, Easy Operation, Durable Design, Precise Sealing, Cost Effective, Versatile, Reliable Performance |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | SR Enginering |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SR Enginering has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from SR Enginering at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kalyan, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sandeep Gangan
Address
shiv mandir road, khardi, Kalyan, Maharashtra, 402305, India
Report incorrect details

































