
Pouch Packaging Machine - Stainless Steel Build, 220-240 Volt Power Supply | Fully Automatic, Heavy Duty, Easy To Operate
Price: 250000.00 INR / Piece
(250000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power Consumption | 230V |
| Dimensions | 1000mm x 600mm x 1200mm |
| Weight | 150kg |
| Sealing Type | Double-Sided |
| Production Capacity | 100 pouches per minute |
| Control System | PLC-based |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Design, Efficient Sealing, User-Friendly Interface, Automatic Operation, Precise Control |
| Usage | Industrial |
| Color | Silver |
| Power Supply | Electric |
| Feature | Heavy Duty Machine |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220-240 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Silver |
| Brand Name | NIMCO |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
12
Establishment
1963
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAGPT4377B1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGPT4377B1ZM
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rahul Thakur
Members since
23 Years
Address
Ra/5 A, 1st Floor, Street No, 10 Near Vishvkarma Mandir Anand Parvat New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details











































