
Pouch Packaging Machine By G. M. Pouch Packing Machine
Price: 280000.00 INR / Unit
(280000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 100x80x150 cm |
| Power | 220V |
| Capacity | 100 pouch/min |
| Weight | 200 kg |
| Warranty | 1 year |
| Packaging Type | Pouch |
| Features | Automatic operation, High speed, Easy to use, Durable, Reliable, Efficient, Cost effective |
| Color | Silver |
| Type | Pouch Packaging Machine, Other |
| Feature | Highly Efficient, Heavy Duty Machine, Durable, Rust Proof |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Frequency Speed Control |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 5 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packaging Details | As per Industrial Standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 280000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | G. M. POUCH PACKING MACHINE |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Color | Silver |
| Unit Type | Unit/Units |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Installation Type: Floor
Country of Origin: India
Resistance: Corrosion, Shock
Strength: Higher
Durability: Long Life
Standard: High
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G. M. POUCH PACKING MACHINE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from G. M. POUCH PACKING MACHINE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAYPY2623H1Z8
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAYPY2623H1Z8
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Kamlesh Yadav
Address
Plot No.22/2, Lasudiya Mori, Sda Compound, Behind Police Station, Dewas Naka, A.B Road, Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
Report incorrect details
































