
Pouch Packaging Machine - High-performance Design, Robust Durability, Advanced Technology
Price: 160000.00 INR / Piece
(160000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1200x800x1500mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 200 kg |
| Capacity | 10-30 pouches/min |
| Packaging Type | Pouch |
| Features | Easy Operation, Durable Design, High Speed, Efficient Packaging, User-Friendly Interface, Low Maintenance, Cost-Effective |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, Asia, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | V. S. INTERNATIONAL |
| Currency | INR |
| Price | 160000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, V. S. INTERNATIONAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from V. S. INTERNATIONAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ASEPS2540K1ZM
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ASEPS2540K1ZM
Faridabad, Haryana
MD
Mr. Vikram Sharma
Address
Plot No. 41g, Dlf Industrial Area, Phase-1, Faridabad, Haryana, 121003, India
pouch packaging machines in Faridabad
Report incorrect details










































