
Plastic Buckets
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
Brand Name :
Smile Plastic
In Stock
Product Specifications
| Material | Virgin plastic |
| Color | Multicolor |
| Capacity | 5-20 Liters |
| Diameter | 20-40 cm |
| Height | 25-50 cm |
| Weight | 0.5-2 kg |
| Usage | Water storage, material handling |
| Features | Leakproof, Strong, High capacity, Versatile, Durable, Affordable |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | Depends on Order Per Month |
| Delivery Time | As per requirement Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | Uttar Pradesh |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2014
GST NO
09AACCL3527E1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AACCL3527E1ZP
Lucknow, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Prashant Chandra
Address
1/243, Vikrant Khand Gomti Nagar, Near Ram Manohar Lohia Hospital, Lucknow, Uttar Pradesh, 226010, India
Report incorrect details



























