
Plastic Bucket - High Quality Raw Material, Durable And Fine Finish | Customer Centric Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Blue |
| Capacity | 10 Liters |
| Diameter | 30 cm |
| Height | 25 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Handle Type | Double Handle |
| Features | Durable, Lightweight, Easy Grip, Versatile, Affordable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Suraj Plastic Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Pet Products in bulk from Suraj Plastic Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Haridwar, Uttarakhand
Proprietor
Mr. Sharukh Khan
Address
Plot No.143, Mangrul Road, All Bricks Chilled Industrial Area, Near Glass Factory, Opp. Idgah, Haridwar, Uttarakhand, 247667, India
Report incorrect details
































