
Plastic Brackets - Premium Quality Plastic, Optimum Strength , Long-lasting Durability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Yellow |
| Dimensions | 50x30x20 mm |
| Weight | 20g |
| Mounting | Screw |
| Load Capacity | 5kg |
| Usage | Supporting pipes or wires |
| Features | Strong, Durable, Lightweight, Versatile, Cost-effective |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Optimum strength
Long service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JS Automotives has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Products in bulk from JS Automotives at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ambala, Haryana
Proprietor
Mr. Kartik
Address
Shop No 72, Sena Nagar Ambala City, Near Jaggi City Centre, Ambala, Haryana, 134003, India
plastic bracket in Ambala
Report incorrect details




































