
Plastic Bottle - Leak Resistant, Round Shape , Easy To Carry In Various Sizes
Price: 3.36 INR / Piece
(3.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | PET |
| Capacity | 500ml |
| Dimensions | 20x5cm |
| Weight | 20g |
| Closure | Screw cap |
| Color | Clear |
| Recyclable | Yes |
| Features | Lightweight, Portable, Durable, Leakproof, Affordable |
| Product Type | Plastic Bottle |
| Industrial Use | Beverage |
| Shape | Round |
| Size | Comes in various sizes |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 250000 Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard |
| Main Domestic Market | Uttar Pradesh |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 12% |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Khushi Water Carrier |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 3.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Accurate dimension.
Easy to carry.
Leak resistance.
Market leading prices.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Khushi Water Carrier has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Khushi Water Carrier at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Etah, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Shivdesh Kumar
Address
House No 4, Nehru Nagar, Near Shri Gandhi Smarak Inter College, Etah, Uttar Pradesh, 207001, India
Report incorrect details




















