
Plastic Bottle - High-quality Plastic Material | Superior Finish, Durable Design
Price: 10.00 INR / Piece
(10.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | PET |
| Capacity | 100ml |
| Height | 10cm |
| Diameter | 4cm |
| Neck Size | 20mm |
| Weight | 20g |
| Closure Type | Screw Cap |
| Features | Durable, Lightweight, Reusable, Transparent, Versatile, Cost-effective, Leakproof, Easy to clean |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Price | 10.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Vasaya Plastic |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vasaya Plastic has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Vasaya Plastic at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vapi, Gujarat
Proprietor
Mr. Rahim Firoz Vasaya
Address
11th pragati ind estate, kachigam charrasta, Vapi, Gujarat, 396191, India
Report incorrect details

































