
Pen Drive - High-quality Material, Various Models & Storage Capacities | Modern Technology Design, Customer-centric Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 16GB-64GB |
| Dimensions | 70x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Material | Plastic,Metal |
| Operating temperature | 0-40°C |
| Usage | Data transfer and storage, compatible with Windows, Mac OS and Linux systems |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Data storage, Portable, Convenient, Reliable, Durable, Easy use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S K Softech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Storage Devices from S K Softech at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Greater Noida, Uttar Pradesh
Name
Mr. Sahil Khan
Address
SF-27, Parsvnath Bibhab Plaza Commercial Belt, Alpha-1, Greater Noida, Uttar Pradesh, India
pen drive in Greater Noida
Report incorrect details







































