
Pen Drive - High-speed Usb 3.0, Durable Design For Optimal Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 16GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Metal |
| Dimensions | 60x18x10 mm |
| Weight | 10g |
| Operating temperature | 0-50°C |
| Usage | Data transfer and storage for computers, laptops, etc. |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Data storage, Portable, Easy use, Reliable, Secure |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sterling Corporate Gifting has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Sterling Corporate Gifting at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Marketing Manager
Ms. Pratima D. Patwa
Address
412, 4th Floor, Dheeraj Heritage, S.V Road, Santacruz (West), Mumbai, Maharashtra, 400054, India
pen drive in Mumbai
Report incorrect details









































