
Pen Barrels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Wood, Metal |
| Length | 140-150 mm |
| Diameter | 10-12 mm |
| Weight | 20-30 g |
| Finish | Chrome, Polished |
| Usage | Writing instruments, gifting |
| Compliance | RoHS compliant |
| Features | Durable design, Elegant style, Smooth writing, Premium material, Precise fit |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ocean Polyplast has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stationery Items in bulk from Ocean Polyplast at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
24AACFO0190R1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AACFO0190R1Z0
Vapi, Gujarat
Proprietor
Mr. Jayesh Patel
Address
Plot No 644,100 Shed Area,Road No. J, Silvassa Road, Gidc Vapi, Vapi, Gujarat, 396230, India
pen barrel in Vapi
Report incorrect details






























