
Pen Barrels - Premium Quality Plastic , Lightweight And Durable Construction
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Finish | Silver |
| Diameter Range | 5-15mm |
| Length Range | 50-150mm |
| Wall Thickness Range | 0.5-2mm |
| Usage | Pen construction, prototype testing, crafting |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | Durable, Versatile, Precise, Affordable, Customizable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Swastik Pen Parts has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stationery Items in bulk from Swastik Pen Parts at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Pratik Shah
Address
Plot No. -19/18 G, Seksaria Industrial, Estate, Opposite Landlord's Office, Chincholi Bunder Road, Malad (West), Mumbai, Maharashtra, 400064, India
pen barrel in Mumbai
Report incorrect details


































