
Paper Concora Medium Flutter - Color: Black
Price: 191160.00 INR
(162000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
262000.00 INR / Piece
Weight :
16.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Weight | 150 Kilograms (kg) |
| Number of Specimens | 1 |
| Usage | Industrial |
| Product Type | Paper Concora Medium Flutter |
| FOB Port | INDIA |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Wooden And Carton Packaging |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Pkg Box Height | 14.00 cm |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Weight | 16.00 Kilogram |
| MRP | 262000.00 INR |
| Max Quantity | 10 |
| GSTIN | 18% |
| Price | 162000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| Color | Black |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 18.00 cm |
| Pkg Box Length | 8.00 cm |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Pap-Tech |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
20
Establishment
1993
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08AAQPA4228A2Z4
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAQPA4228A2Z4
Jaipur, Rajasthan
Paper Technologist
Mr Vipin Kumar Agarwal
Members since
11 Years
Address
C-506, Gurushikhar Appartment, Nanakpura Phatak, Tonk Road, Tah Sanganer, Jaipur, Rajasthan, 302022, India
packaging testing equipment in Jaipur
Report incorrect details




























