
Shopping Paper Bag Machine - High-quality Metal Frame, Versatile Size For Custom Bags, Efficient Production For Eco-friendly Packaging Solutions
Price: 14750000.00 INR / Piece
(12500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
14750000.00 INR / Number
Weight :
15.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White & Blue |
| Product Type | Shopping Paper Bag Machine |
| General Use | Manufacturing of Paper Shopping Bags |
| Efficiency | High efficiency with stable performance |
| Weight (kg) | 2800 kg |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Bag Type | Other, Grocery, Boutique, Shopping, Carry Bags |
| Computerized | Yes |
| Photoelectric Correction | Yes |
| Film Length Counter | Yes |
| Bag Length | 180-450 mm |
| Power | 6.5 kW |
| Voltage | 220 V/380 V |
| Material | Other, Mild Steel, Stainless Steel |
| Dimension (L*W*H) | 8500 mm x 2000 mm x 1800 mm |
| Feature | Automatic sheet feeding, Reinforced bottom, Precise side gluing |
| Supply Ability | 1 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Product Unit | 1 Number |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Color | White & Blue |
| Pkg Box Height | 4.00 cm |
| Unit Type | Number |
| Shipping Type | order_percent |
| MRP | 14750000.00 INR |
| Moq | 1 |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Pkg Box Length | 700.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 4.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Care Polypack |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 15.00 Tonne |
| Price | 12500000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AHRPP5058R2Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AHRPP5058R2Z5
Pune, Maharashtra
Director
Mr Parminder Kumar Puri
Address
597, Narayan Peth, Pune, Maharashtra, 411030, India
paper bag making machine in Pune
Report incorrect details







































