


Fully Automatic Paper Bag Making Machine - Feature: Durable
Price: 649000.00 INR / Unit
(550000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
688000.00 INR / Unit
Weight :
850.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Paper Bag Making Machine |
| General Use | Industrial |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Computerized | No |
| Voltage | 220 to 415 Volt (v) |
| Material | Other |
| Feature | Durable |
| Warranty | 2 Year |
| Supply Ability | 65 Per Month |
| Delivery Time | 1-3 Days |
| Main Domestic Market | Nagaland, Sikkim, Manipur, Jharkhand, West Bengal, Meghalaya, Arunachal Pradesh, Assam, Mizoram, Tripura, Bihar |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Brand Name | MACHINE WORLD |
| Shipping Type | order_percent |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Unit/Units |
| MRP | 688000.00 INR |
| Pkg Box Length | 78.00 cm |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 45.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Mop | 1 |
| Weight | 850.00 Kilogram |
| Max Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Price | 550000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MACHINE WORLD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bag Making Machine in bulk from MACHINE WORLD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2019
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
19ASNPD1373L1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ASNPD1373L1ZE
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Chandan Das
Members since
8 Years
Address
79B, Matheswartala Road, Kolkata, West Bengal, 700046, India
paper bag making machine in Kolkata
Report incorrect details










































