
Automatic Non Woven Bag Making Machine - Electric Drive, Adjustable Sizes | Robust, Load Resistant, Anti-rust, Easy Operation
Price: 1475000.00 INR / Unit
(1250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1600000.00 INR / Unit
Weight :
3.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Paper Bag Making Machine |
| General Use | Non Woven Bag Making |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Bag Type | Paper Bag |
| Computerized | No |
| Feature | High Quality, High Efficiency |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 20-30 Days |
| Packaging Details | Shipping Cost Will Depend on Location & VolumeIndustry Standard Packaging |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Min Quantity | 1 |
| Moq | 1 |
| Weight | 3.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 102.00 in |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | free |
| MRP | 1600000.00 INR |
| Max Quantity | 100 |
| Price | 1250000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 100 |
| Pkg Box Length | 240.00 in |
| Pkg Box Height | 120.00 in |
| Brand Name | FUTURE PACKS |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Robust Construction
Easy Operation
Adjustment
Load Resistant
Anti-Rust
Different Size Paper Bags
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33CLRPA1089B1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CLRPA1089B1ZF
Coimbatore, Tamil Nadu
Manager
Mr Future Packs
Members since
6 Years
Address
Eachanari to Chettipalayam Road, Podanur Post, Coimbatore, Tamil Nadu, 641023, India
non woven bag making machine in Coimbatore
Report incorrect details


































