
Omron Plc Controller Cpm1a-mad01
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron Plc
In Stock
Product Specifications
| Mounting Type | DIN Rail or Panel Mount |
| Shape | Rectangular |
| Insulation Material | Plastic |
| Operating Temperature | -10AdegC to 55AdegC |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Feature | Analog Input/Output Expansion Module |
| IP Rating | IP20 |
| Overheating Protection | Other, Not Mentioned |
| Surface Finish | Matte |
| Product Type | PLC Controller |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, Standard |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | Low Power Consumption |
| Output Type | Analog Output |
| Color | Beige |
| Dimension (L*W*H) | Compact Size |
| Weight | Approx. 150g |
| Warranty | 1 Year |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | Standard |
| Material | Durable Plastic |
| Connection Type | Wired |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron plc in Bhavnagar
Report incorrect details































