
Programmable Controller Plc Cp1e-na20dr-a
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron Plc
In Stock
Product Specifications
| Features | Programmable, Compact, Easy setup, High speed, Reliable, Cost effective, Modular design, Flexible, High performance, Easy to use |
| IP Rating | IP20 |
| Feature | Programming Capability Compact Design |
| Surface Finish | Matte |
| Shape | Rectangular Block |
| Insulation Material | Plastic |
| Connector Type | Terminal Block |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Power Factor | High Efficiency |
| Overheating Protection | YES |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Product Type | Programmable Controller (PLC) |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, Standard |
| Frequency (MHz) | 50/60Hz |
| Rated Voltage | 220V AC |
| Energy Consumption | Low Power Consumption |
| Output Type | Digital |
| Color | Black |
| Dimension (L*W*H) | 90mm x 70mm x 50mm |
| Weight | Approx. 400g |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 100-240V AC |
| Phase | Single Phase |
| Size | Compact |
| Connection Type | Wired |
| No Of Poles | 20 |
| Material | Plastic and Metal |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
ac controllers in Bhavnagar
Report incorrect details










































