
Omron Programmable Controller Cpu C200he-cpu42
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron Programmable Controller Cpu
In Stock
Product Specifications
| Current Range | Up to 0.7A (5V DC supply) |
| Output Type | Other, Logic/Control Outputs |
| Features | Built-in communication port, compact size, advanced troubleshooting capabilities, modular expandability |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Power Supply | 24V DC external, 5V DC internal |
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Cooling Method | Natural Air Cooling |
| Connector Type | Terminal Block, Expansion Slot |
| Working Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Phase | Single Phase |
| Product Type | Programmable Controller CPU |
| Input Voltage | 5V DC (internal) / 24V DC (external) |
| Voltage Protection | Yes, overvoltage and short-circuit protection |
| Material | Plastic and Metal |
| Storage Temperature | -20AdegC to +70AdegC |
| Weight | Approx. 450g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron ac drives in Bhavnagar
Report incorrect details




































