
Omron Nb7w-tw00b
Price: 9500.00 INR / Piece
(9500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Feature | LED Backlight, Multi-language support, Programmable |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Humidity % | 10 to 90% RH (no condensation) |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Color | Black/Gray |
| Shape | Rectangular |
| Insulation Material | Plastic |
| Connector Type | RS232, RS422/485, USB-A, USB-miniB |
| Surface Finish | Matte |
| IP Rating | IP65 (front) |
| Product Type | Touch Screen HMI |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | Other, IP65 (front panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | Approx. 7.2W |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 200mm x 146mm x 50mm |
| Weight | Approx. 610g |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | 7-inch |
| Connection Type | Screw terminal, RS232/422/485 |
| Material | Plastic (Housing) |
| Packsize | 1 |
| Color | Black/Gray |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 10 |
| Brand Name | OMRON NB7W-TW00B |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 9500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BUSPP5705J1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BUSPP5705J1Z5
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Imtiyazbhai Iqbalbhai Pariyani
Members since
6 Years
Address
Vadava Talavdi, Rathod Nivas, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron ac drives in Bhavnagar
Report incorrect details





































