
Omron Cpm2a-20cdr-a
Price: 6500.00 INR / Piece
(6500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Compact design, High performance, Easy to use, Reliable operation, Versatile functionality, Cost-effective solution, Wide range of applications, Flexible configuration, Modular design, High-speed processing |
| Shape | Rectangular |
| Feature | Compact design, Expandable I/O, Built-in RS-232C Port |
| IP Rating | IP20 |
| Insulation Material | Plastic |
| Overheating Protection | YES |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Mounting Type | DIN Rail Mounting |
| Connector Type | Terminal Block |
| Humidity % | 10% to 90% (non-condensing) |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Efficiency | High |
| Color | Grey |
| Product Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Application | Industrial Automation, Control Panels |
| Protection Level | Other, IP20 |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | AC100 to 240V |
| Energy Consumption | 13W |
| Output Type | Relay Output |
| Dimension (L*W*H) | 95mm x 90mm x 80mm (Approx.) |
| Weight | Approximately 320g |
| Size | 20 I/O |
| Input Voltage | AC100-240V |
| Phase | Single Phase |
| Connection Type | Screw Terminal |
| Material | Plastic, Metal |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Letter of Credit (L/C), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | OMRON CPM2A-20CDR-A |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 155 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | OMRON CPM2A-20CDR-A |
| Returnable | No |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | Grey |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Price | 6500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
omron plc in Bhavnagar
Report incorrect details



































