
Night Vision Dome Camera - Compact Design, Stable Performance | Essential Security Device For Family And Education
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance and monitoring of premises. |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Features | Night vision, Dome design, Compact size, Stable performance, Real-time monitoring, Security surveillance |
Product Overview
Key Features
Features:
Compact design
Stable performance
Indispensable utility products for family, education, healthy living
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ISOTECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from ISOTECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Fabricator, Producer
Employee Count
14
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ACOPF4554A1ZV
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI





































