
Night Vision Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 700TVL |
| IR Range | 30 meters |
| Power Supply | 12VDC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security surveillance for night time monitoring of various locations including commercial premises or residential spaces. |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Features | Night Vision, High Clarity, Compact Design, Durable Build, Easy Installation, Reliable Monitoring |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OMKAR ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from OMKAR ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sachin C. Raut
Address
Servey No. 50/A, Nanai Bagh, Bt Kavade Road, Gorpadi, Pune, Maharashtra, 411013, India
cctv camera in Pune
Report incorrect details


























