
Night Vision Cctv Camera - Metal Body, Standard Size, Black Color | Durable, Water-proof, 1 Year Warranty, Bluetooth Technology, Ccd Sensor, Remote Control, Ideal For Security In Restaurants, Hotels, Schools, And Airports
Price: 2000.00 INR / Piece
(2000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
30
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, plastic |
| Dimensions | 10x5x8 cm |
| Resolution | 1080p |
| Power | 12V DC |
| IR LEDs | 36 |
| Weight | 500g |
| Sensor | CMOS |
| Features | Night vision, Clear video, Easy install, Durable build, Wide angle, Remote view, Motion detect |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Product Type | Night Vision Cctv Camera |
| Usage | Security |
| Camera Type | Other, Cctv Camera |
| Sensor Type | CCD |
| Camera Style | Other, Night Vision |
| Technology | Bluetooth |
| Special Features | Water Proof |
| Remote Control | Yes |
| Application | Restaurant, Hotels, School, Cinema Theater, Airport, Outdoor |
| Camera Size | Standard |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 30 Piece/Pieces |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 150 |
| Mop | 30 |
| Brand Name | SMART TECHNOLOGIES |
| Moq | 30 |
| Color | Black |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 30 |
| Minimum Order Quantity | 30 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Quality : Very Good
Power Source : Electric
Finishing : Perfect
Attribute : Durable
Country of Origin : India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SMART TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SMART TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Manoj Kumar
Address
House No. - E1/248, Shiv Ram Park, Najafgarh Road, Nangloi, Near Kaushik Electronic, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details































