
Night Vision Cctv Camera - High-resolution Imaging, Enhanced Low-light Performance, Durable Weatherproof Design, Wide Angle Lens
Price: 5500 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
4 Piece
In Stock
Product Specifications
| Sensor | 1/3 CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Resolution | 1080p |
| IR range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 100x80x70mm |
| Material | Aluminum |
| Features | Night vision, High resolution, Remote viewing, Motion detection, Weatherproof, Easy installation, Secure recording |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD) |
| Supply Ability | As Per Requirement Per Day |
| Delivery Time | 4-7 Days Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Varenya Technologies Pvt. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Varenya Technologies Pvt. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Dealer
Employee Count
10
Establishment
1700
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Vikram Gaur
Address
E-107, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
night vision camera in Noida
Report incorrect details


































