
Night Vision Camera Trc-48036 - High Resolution, Compact Size | Fireproof, Weatherproof, Hands-free Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 480p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR Range | 20m |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 10x5x7 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Usage | Surveillance of offices, institutes, malls, and other crowded places |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Compact size, Excellent picture, Fire proof, Weatherproof, Hands-free |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, The Right Click has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from The Right Click at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jodhpur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Ashfaque Ahmed
Address
NO. 352, OPP. PETROL PUMP, IIND PULIA, CHOPASNI ROAD, Jodhpur, Rajasthan, 342008, India
night vision camera in Jodhpur
Report incorrect details




























