
Hd Night Vision Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Amitek
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 720p |
| Sensor | 1.3MP |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 20m |
| Interface | Composite |
| Power | DC12V |
| Ingress Protection | IP66 |
| Usage | Outdoor surveillance in shopping sectors, malls, institutions and offices |
| Features | HD Video, Night Vision, Easy Install, Low Maintenance, Outdoor Use, Reliable, Durable |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAECA9020D1Z2
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAECA9020D1Z2
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Amit Bharghav
Address
Plot No.148, Gautam Marg, Kasturba, Nagar, Nirman Nagar, Opp.Auto Light Factory, Jaipur, Rajasthan, 302019, India
night vision camera in Jaipur
Report incorrect details

























