
Ms Pipes - High-quality Mild Steel Grade, Durable And Versatile Usage
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Diameter Range | 15-150mm |
| Wall Thickness Range | 2-10mm |
| Length Range | 6-12m |
| Surface Finish | Black |
| Standards | IS 1239 |
| Usage | Structural applications, fluid conveyance, fencing and general construction |
| Features | Durable, Versatile, Strong, Reliable, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tirupati Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Mild Steel Pipes & Tubes from Tirupati Industries at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AQSPS0624A1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AQSPS0624A1ZW
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Proprietor
Mr Shreyas
Address
Plot No.4, Anupam Society, Shreya Nagar, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431005, India
Report incorrect details































