
Ms Pipes - Mild Steel, Versatile Sizes, Superior Quality Assurance | Widely Appreciated In Various Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 25-100mm |
| Wall Thickness | 1-10mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Black |
| Standard | IS 1239 |
| Usage | Structural applications, fluid conveyance, general fabrication |
| Features | High Strength, Corrosion Resistant, Durable, Versatile, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Singhal Trading Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mild Steel Pipes & Tubes in bulk from Singhal Trading Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
07AHDPG7865M1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AHDPG7865M1ZU
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Saurabh Gupta
Address
F-290, Sector- 3, DSIDC, Bawana Industrial Estate, Delhi, Delhi, 110039, India
ms pipe in Delhi
Report incorrect details

































